درمان استرس
درمان استرس
فوریه 4, 2018
درمان پرخاشگری
درمان پرخاشگری
فوریه 4, 2018
درمان افسردگی

درمان افسردگی

درمان افسردگی و راه های پیشگیری از آن ؟

درمان افسردگی می تواند از راه های مختلفی صورت گیرد برای آن که مناسب ترین راهکار درمان افسردگی را به‌کار بگیرید، باید تمام راه های درمان افسردگی را شناساسی کرده وبعد آن ها را به کار بگیرید. باید بدانید که اولین قدم برای درمان افسردگی شما بهره گیری از مشاوره روانشناسی است. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا با شناخت روش‌های درمان افسردگی گام اول را در درمان این بیماری آزاردهنده بردارید.

برای جلوگیری از افسردگی چه باید بکنیم؟

پاسخ:افسردگی خفیف جز زندگی روزمره افراد شده است ومتاسفانه شایع است اگر رها شود به اختلال افسردگی تبدیل میشود که در این شرایط علاوه بر رواندرمانی نیاز به دارو درمانی میباشد.

در افسردگی سلامت مغز انسان در خطر می افتد که منجر به مشکلات هیجانی ،ارتباطی،جسمانی می‌گردد و افراد نمیتوانند با تغییرات زندگی خود سازگار شوند.

علت افسردگی اغلب مجموعه ای از عوامل میباشد، از جمله:توارث-کاهش سروتونین در بدن-وقایع و حوادث استرس زای زندگی _از دست دادن عزیزان از جمله:همسر،فرزند،دوستان صمیمی،همدانشگاهی وهمکلاسی -عوارض برخی از داروها _مشاجرات مداوم خانوادگی _

برخی از افراد وقایع خوشایند نیز برای آنان ایجاد افسردگی میکند مانند:فارغ‌التحصیلی،ازدواج و…….

درمان افسردگی و راه های پیشگیری از آن

درمان افسردگی های مختصر

اختلالات افسردگی خفیف یا مزمن یکی از اشکال رایج افسردگی در انسان است. در در این نوع  افسردگی می‌توانند برای یک مدت زمان طولانی (اغلب بین یک تا دو سال یا بیشتر) طول بکشند. افراد درگیر با این افسردگی هم می‌توانند دوره‌‌هایی از افسردگی شدید را تجربه کنند که به این حالت افسردگی مضاعف گفته می‌شود.

نشانه های افسردگی

غمگین و ناراحت بودن به همراه کم انرژی بودن به مدت طولانی از جمله مهم ترین علائم افسردگی است که به علت تنها بودن شخص، مشکل در رابطه آن ها با نزدیکان، استرس، برداشت منفی داشتن از مسائل، نداشتن اراده نداشتن کافی در بعضی مسائل و … به وجد می آید.

شیوه‌های درمان افسردگی عبارتند از:

  • تنفس خود را کنترل کنید وسعی کنید آرام نفس بکشید
  • خواب شبانه خود را نظم دهید
  • با افرادی که نگرش مثبت دارند رابطه برقرار کنید
  • از روش ریلکسیشن استفاده کنید
  • نوشیدنی بیشتر استفاده کنید

نکته:

افسردگی کودکان را جدی بگیرید منجر به اختلال افسردگی در بزرگسالی میگردد.

درمان افسردگی از طرق مراجعه به روانشناس یا مرکز روانشناسی

گاها بیشتر بیماران از این بیماری احساس شرمندگی دارن اما باید بدایند که  افسردگی بسیار شایع است. و شما میتوانید با مراجعه به یک متخصص روانشناس یا مراکز روانشناسی این بیماری را به اسانی درمان کنید. در صورتی که نیاز به درمان جدی‌تری داشته باشید، مشاورین روانشاس در این زمینه شما را راهنمایی می‌کند. صحبت درباره‌ی افسردگی با یک متخصص روان‌شناسی می‌تواند به‌سرعت باعث آگاهی بیشتر شما نسبت به بیماری و احساسات‌تان شود شما بعد از مراجعه به رانشناس  بهبودی کامل دست خواهید آورد.

باید بدانید که افسردگی باعث می‌شود تا شما همه‌چیز را در زندگی تیره و تار ببینید. مشاور به شما کمک می‌کند که چنین دیدگاه غیرواقعی و غیرمنطقی را از بین ببرید.

مقالات پیشنهادی :

درمان استرس

درمان وسواس

درمان پرخاشگری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *