مشاور تلفنی شبانه روزی
مشاور تلفنی شبانه روزی یا ۲۴ ساعته
جولای 6, 2018
مشاوره قبل از ازدواج
آنچه باید در مورد مشاوره پیش از ازدواج بدانید
آگوست 19, 2018
مرکز-مشاوره-خوب-در-تهران

مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران

اکثر افرا به دنبال یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران هستند که با بهره گیری از دانش نیرو های متخصص خود سعی در جلب رضایت مشتریان خود داشته باشد. امروزه در کلانشهر تهران با تمام مشکلات و شلوغی های آن، نسازمند مراکز روانشناسی است تا بتواند بخشی از این مشکلات را ارام سازند، در این بین، انتخاب یک مرکز خوب روانشناسی کار آسانی نخواهد بود. در این یادداشت قصد داریم درباره ی مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران به شما اطاع رسانی کنیم بطوریکه بتوانید در یک گفتگوی ساده آنها را تشخیص دهید.

 

روانشناس خوب چگونه ذهن را مطالعه میکنند

روانشناس خوب چگونه ذهن را مطالعه میکنند؟

درک رازآلودگی ذهن، آسان نیست، و یک روانشناس باید قابلیت درک آن را داشته باشد. حتی اگر بتوان به مغز یک درمانجو دست پیدا کرد، جز ماده ی خاکستری و بافت های مغز نمی توان چیز دیگری یافت. احساسات، فکر ، حافظه، و رویای افراد را نمی توان دید پس روانشناسان به خواندن ذهن درمانجو خود می پردازند؟

روش کاری روانشناسان و دانشمندان، زیاد باهم فرقی ندارد، فیزیکدان نیز نمی تواند به تمام اجزا یک اتم دست پیدا کند و یا از نزدیک ببیند، بلکه فقط براساس نتایجی از تست ها و آزمون ها، رفتار ان ها را بررسی می کنند، درست مانند روانشناسان.

 

مرکز-مشاوره-رهنمود-شریعتی

انواع روانشناسی

هرکدام از زیررشته های روانشناسی در واقع به نحوه های فکری و رفتاری گروه خاصی از افراد بر می گردد. روانشناسی شاخه های وسیعی دارد، که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • روانشناسی بالینی
 • روانشناسی شناختی: هوش
 • روانشناسی رشد
 • روانشناسی شناختی: حافظه
 • روانشناسی قانونی
 • روانشناسی تکاملی
 • روانشناسی شغلی
 • روانشناسی بهداشتی
 • روانشناسی اجتماعی

در ادامه به بررسی چند مورد از این رشته‌ها که یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران باید داشته باشد می‌پردازیم:

روانشناس بالینی

روانشناس بالینی نظریه، علم، و عمل را به منظور فهمیدن، پیش بینی و از بین بردن تعدیل‌های نادرست، ناتوانی‌ها و ناراحتی‌ها با یکدیگر ادغام می‌کند. روانشناس بالینی هم‌چنین مطابق‌بودن، تعدیل صحیح و توسعه فردی را ترویج می دهد. یک روانشناس بالینی بر ابعاد عاطفی ، فکری ، روانی ، زیست شناختی ، اجتماعی و رفتاری انسان‌ها ، در تمام فرهنگ‌های و لول های متفاوت اجتماعی و اقتصادی در طول زندگی‌اش فوکوس می‌کند. به عبارت دیگر، روانشناسی بالینی، بررسی کاربردی و علمی روانشناسی است، تا مشکلات روانی که هر شخصی این امکان را دارد که درگیر آن شود را یافته و در مقابل آن مقاومت کند.

روانشناس کودک

هرچند بنظر می رسد که دوران کودکی انسان دورانی ساده و خالی از هرنوع پیچیدگی است ولی از آنجا که این دوران تاثیر فراوانی در آینده هر فرد دارد، به همان اندازه، مراقبت کردن از آن نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. یکی از قدیمی ترین شاخه های روانشناسی، روانشناسی کودک است، که بر رفتار و نحوه توسعه و گسترش آن از کودکی تا حتی نوجوانی فوکوس دارد.

روانشناسی شناختی

اینکه هر فرد از جامعه، چگونه واکنش نشان می دهد، و یا چگونه می تواند مشکلی را حل کند، نحوه یادگیری و برقراری ارتباط او با دیگرانف همه و همه از موارد روانشناسی شناختی است. این شاخه، رشته های دیگری را مانند فلسفه، اعصاب و زبان شناسی را نیز در خود درگیر می کند.
می توان اذعان داشت این نوع روانشناسی، بر هوش انسان ها توجه دارد و به آن ها کمک می کند که حافطه خود را تقویت کردهف بهتر تصمیم بگیرند و یا حتی انتخاب بهتری برای روش های یادگیری خود داشته باشند

روانشناس و یا یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب در تهران باید چه ویژگی های داشته باشد

 • یک روان‌شناس خوب باید توانایی درک موقعیت را داشته و بدون اینکه هیچ قضاوتی نسبت به موقعیت داشته باشد، با درمانجو خود همدلی داشته باشد. این رفتار در کنار دانش مناسب از علوم رواشناسی، می تواند به او کمک کند تا اعتماد را درون قلب درمانجو ایجاد کرده و او را در همراه شدن یاری کند، تا بدینترتیب بتواند حرف خود را زده و مشکلاتش را بیان کند.
 • در واقع یک متخصص روان‌شناس خوب به روش هایی که می تواند رابطه ی عمقی با درمانجو ایحاد کند، آگاه است و به بهترین نحو از آن ها بهره می برد.
 • باید توجه داشت که یک روانشناس خوب، باید از شعونات و عقاید مذهبی جامعه ای که در آن کار می کند، آگاه بوده تا بتواند درمانجو خود را در این موارد به خوبی راهنمایی کرده و حتی از ترس های درمانجو آگاهی بهتری داشته باشد.
 • فردی که افکار و عقاید شخصی خود را در نظرات خود بکار برده، بدون در نظر گرفتن شئونات جامعه، ممکن است حتی باعث اختلال و ایجاد مکشلات بیشتری برای درمانجو خود شود.
 • یک روانشاس آگاه به فرهنگ جامع در یک جامعه می تواند راحتتر به ایرادات پرداخته و حتی قابل قبولتر از نظر درمانجو خود باشد
 • یک روانشناس خوب باید بداند که راز دار درمانجو خود است، و باید این حس را به درمانجو خود منتقل کرده، و او را ازینکه مشکلاتش هیچ گاه جایی بازخورد نخواهد داشت مطمئن سازد.
 • او باید رفتار و گفتار سنجیده خود انگیزه را در درمانجو بالا برده و به او کمک کند تا به بیان مشکلات خود و درمان آن ها بپردازد.
 • و مهم تر از هر مورد دیگری، او باید پروانه ی اشتغال روانشناسی را داشته باشد.
 • در انتها او باید به فکر درمان باشد نه درآمدزایی

آدرس مرکز مشاوره روانشناسی رهنمود

شما می توانید با مشاوران مرکز روانشناسی رهنمود تماس گرفته و زمان مناسب را برای مشاوره تعیین نمایید.

آدرس و شماره تماس ما :

تهران، خیابان شریعتی، بعداز پل سیدخندان، ضلغ غربی, نبش کوچه هوشیار، ساختمان پزشکان ۱۰۰۶ پلاک ۹۳۲ طبقه سوم واحد۱۱۰

۰۲۱-۲۶۷۰۱۲۴۸

 

مطالب پیشنهادی :

مشاور تلفنی شبانه روزی

مشاور روانشناس خانم

مشاوره قبل از ازدواج

1 دیدگاه

 1. مرادی گفت:

  نه تنها راهکار ارائه نمی دهند، تنها باعث بهم خوردن روابط می شوند.
  حتی با بیان نقاط ضعف باز هم توانمند در ارائه راهکاری برای حل آن نیستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *