درمان وسواس
روش‌های درمان وسواس
سپتامبر 16, 2018
اثر بخشی مهارت بخشودگی در نگرانی و ناامیدی زنان قربانی سو استفاده جنسی در دوران کودکیشان
می 28, 2019

مشاوره تلفنی شبانه روزی

مشاوره تلفنی شبانه روزی : خانواده به عنوان اولین نهاد مهم در جامعه باید از آرامش و کانون گرم برخوردار باشد و مشکل هر یک از اعضای خانواده در سرنوشت سایر اعضا و خود کانون خانواده تاثیر می گذارد.

زندگی ماشینی امروز ،حجم کاری و کمبود وقت موجب شده است بسیاری ازخانواده هایی که با مشکلاتی در زندگی خود روبرویند حتی زمان و وقت فکر کردن به مشکل خود را نداشته و به همین دلیل آن را به حال خود واگذاشته اند و بدون رسیدگی رها کنند.این مشکلات و مسایل کوچک روی هم انباشته شده و در نهایت ضربه مهلکی را به پیکره خانواده وارد می کند.

بر اساس آمارهای موجود بیشتر مشکلات خانوادگی در ساعاتی اتفاق می‌افتد که هیچ مرکز مشاوره‌ای در آن ساعت فعالیت نمی‌کند. همچنین بسیاری از خانواده ها بنا به دلایلی از رجوع به مراکز مشاوره امتناع میکنند.و یا نمی توانند به این مراکز رفته و مشکلات خود را در میان بگذارند.

با توجه به اهمیت و لزوم مشاوره در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقای سلامت روانی- اجتماعی آحاد مردم و جامعه با راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی خدمات مشاوره و روانشناسی به نوعی به تحکیم بنیان خانواده توجه شده است.

مشاوره تلفنی و مشاوره خانواده در جوامع پیشرفته به عنوان یک امر مهم تلقی شده است. مرکز مشاوره خانواده اقدام به راه اندازی بخشی با نام مشاوره خانواده تلفنی کرده است. کسانی که از مشاوره تلفنی خانواده بهره می برند با صرف کمترین هزینه و از همه مهمتر با صرفه جویی و ذخیره زمان، می توانند به خانواده به عنوان اصل و رکن زندگی اهمیت بدهند .و مشکلات خود را در این زمینه با مشاوران این مراکز در میان گذاشته و آن را حل کنند.

مرکز مشاوره خانواده با استفاده از برترین مشاوران و کارشناسان درامرخانواده و با بهره گیری از این نیرو در بخش مشاور تلفنی خود آماده پاسخ گویی به مشکلات شما خواهد بود. شما می توانید از بخش مشاور تلفنی مرکز مشاوره خانواده استفاده کنید.و به راحتی با کارشناسان ما همکلام شوید.

در هر صورت و به هر نحوی مرکز مشاوره خانواده در راستای ارتقای فرهنگ مشاوره آماده پاسخگویی تلفنی ورفع هر چه سریع تر مشکلات شما گام برمی دارد.

مشاوره تخصصی روانشناختی در حوزه های کودک و نوجوان، خانواده، ازدواج، مشکلات زوجین، پیشگیری از طلاق، مشاوره تحصیلی تربیتی و روان درمانی های فردی و گروهی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق ارائه خدمات، اطلاعات، توصیه‌ها و آگاهی لازم به تماس‌گیرنده، کمک به تماس‌گیرنده برای شناخت مشکل، بررسی و تجزیه و تحلیل آن و همچنین تصمیم گیری و انتخاب راه‌ حل‌های مناسب، کمک به تماس ‌گیرنده برای شناخت توانایی‌ها، پذیرش و تغییر واقعیت‌ها و کاهش ، یا رفع مشکلات و کمک به تماس ‌گیرنده در مواقع اضطراری از جمله اهداف برپایی مرکز صدای مشاور (مشاوره تلفنی) است.

مرکز مشاوره تلفنی علاوه بر برخورداری از متخصصان خبره و با تجربه در زمینه حل مشکلات شما امکانات زیر را در اختیار شما قرار می دهد:

 1. پرداخت تعرفه مطابق با تعرفه دولتی
 2. امکان پرداخت از طریق حساب بانکی بصورت آنلاین
 3. دسترسی آسان و سریع به فرایند مشاوره در طول روز
 4. امکان واریز از طرق دستگاه های خود پرداز
 5. امکان پرداخت از خارج از کشور
 6. قابلیت مشاوره حضوری با مشاور مربوطه در صورت نیاز

معیارهای اصلی انتخاب یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب:

فاکتورهای متعددی در تبدیل شدن یک مرکز مشاوره روانشناسی به یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب دخیل هستند . معمولاً افراد سلایق مختلفی دارند. و هر کس بر اساس تجربه و نوع نیاز خود، یک مرکز مشاوره روانشناسی را خوب یا بد می داند. اما در انتخاب یک مرکز مشاوره یک سری معیار اساسی میان افراد مختلف مشترک است:

 1. بهره گیری از مشاوران و روانشناسان مجرب و دارای سطح علمی بالا
 2. بهره گیری از متخصصان حوزه های مختلف روانشناسی
 3. مجهز به امکانات و تجهیزات روز دنیا
 4. استفاده از روش های نوین درمان روانشناسی
 5. بهره گیری از شیوه های نوین مشاوره
 6. قابل دسترس بودن
 7. طرف قرارداد با سازمان ها و شرکت های معتبر کشور

بهره گیری از روانشناسان و درمانگران مجرب در یک مرکز مشاوره روانشناسی

شاید بتوان مهمترین ویژگی یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب را استفاده از روانشناسان و درمانگران مجرب و متخصص دانست. داشتن تجربه بالا، یک امتیاز فوق العاده برای مشاوران یک مرکز مشاوره روانشناسی است. اما بسیاری از اوقات دیده می شودکه افراد مجرب به علم روز و روش های نوین درمان روانشناسی مسلط نیستند. لذا تجربه یا تخصص هر یک به تنهایی نمی تواند پاسخگوی مسائل و مشکلات درمانجویان باشد. وجود ترکیبی از مشاوران متخصص و مجرب در کادر یک مرکز مشاوره روانشناسی می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب ما باشد.

توانایی یک مرکز مشاوره روانشناسی در ارائه خدمات در حوزه های مختلف روانشناسی

یکی از موارد مهم در ارزیابی یک مرکز مشاوره روانشناسی ، وجود درمانگر در حوزه های مختلف روانشناسی است. دردنیای تخصصی امروز، هر مشاور غالبا دریک یا چند حوزه تخصص لازم را دارد. و نمی تواند در تمامی حوزه های روانشناسی، به بهترین شکل مشاوره دهد. بنابراین وجود تخصص های گوناگون در یک مرکز مشاوره روانشناسی ، این امکان را فراهم می کند، تا درمانجوین بتوانند متناسب با بیماری یا اختلالات خود، از خدمات مشاوره استفاده کنند.

یک مرکز مشاوره روانشناسی با کادری قدرتمند می تواند در حوزه های عمومی و تخصصی روانشناسی، برای سنین مختلف ( بارداری، نوزاد، کودک، نوجوان، جوان، سالمند) و در زمینه اختلال های مختلف ( روانی، جسمی ، یادگیری، شخصیتی، رفتاری) در حوزه های تخصصی روانشناسی (افسردگی. وسواس، استرس، ترس، مشاوره فردی، خشم، مدیریت، انزوا) و برای مشکلات خانوادگی و زناشویی، ازدواج، طلاق، زنان، خانواده، مشاوره جنسی پاسخگوی نیازهای مراجعان باشد و توانایی حل مسایل انها را دارد.

مجهز بودن مرکز مشاوره به امکانات و تجهیزات روز دنیا

امروز با پیشرفت فناوری های گوناگونو افزایش شناخت انسان نسبت به فرایندهای بدن ،امکان درمان خیلی از بیماری ها و اختلالات روانی فراهم شده است . برخی از روش های درمان روانشناسی با استفاده از امکانات و تجهیزات نوین امکان پذیر شده است . اینکه یک مرکز مشاوره روانشناسی ، به امکانات و تجهیزات جدید مجهز باشد یک امتیاز قابل توجه برای آن مرکز محسوب می شود . در حال حاضر برخی از روش های درمان روانشناسی با کمک نوروفیدبک و بیوفیدبک امکان پذیر شده است، روش هایی که نیاز به تجهیزات خاص دارند . وجود این تجهیزات در مرکز مشاوره روانشناسی نشان از به روز بودن و مجهزی ان مرکز دارد .

استفاده از روش های نوین درمانی در مرکز مشاوره روانشناسی

امروزه روش های درمان بسیار متنوع و گوناگون شده اند. روش هایی مثل روانکاوی ، رفتاری-شناختی، خانواده درمانی، درمان رفتاری، گروه درمانی ، درمان فردی ،گشتالت درمانی و … تنها بخشی از روش هایی است که ممکن است در یک مرکز مشاوره روانشناسی مورد استفاده قرار گیرد . برای درمان موثر یک درمانجو، مشاور روانشناس و درمانگر باید به این روش ها تسلط داشته باشد . با توجه به این که هر بیمار یا درمانجو، شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد ، روش درمان او نیز متفاوت است . به همین دلیل استفاده از شیوه های نوین و متنوع درمان روان شناختی در یک مرکز مشاوره روانشناسی ر اهمیت بالاتری پیدا می کند.

بهره گیری از شیوه های نوین مشاوره در یک مرکز مشاوره روانشناسی

تا چندی پیش تنها مشاوره حضوری در مراکز مشاوره ارایه می شد اما در سال های اخیر مشاوره آنلاین و مجازی و تلفنی هم به خدمات مشاوره ای مراکز اضافه شده است. از طریق مشاوره تلفنی یا انلاین هزینه مشاوره رفت و آمد و صرف زمانی تا حد زیادی کاهش می یابد. دسترسی سریع به مشاوره و استفاده از راهنمایی های مشاور روانشناسی در هر زمان از شبانه روز، موجب استقبال چشمگیر مردم، از این نوع خدمات مرکز مشاوره روانشناسی شده است.

قابل دسترس بودن مرکز مشاوره روانشناسی

یکی از شرایط یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب واقع بودن در موقعیت مناسب شهری است. این موضوع باعث می شود تا رفت و آمد درمانجویان و یافتن دفتر این مرکز برای انها اسان تر باشد. نزدیکی مرکز به ایستگاه های اتوبوس، مترو و تاکسی نیز از ویژگی های قابل دسترس بودن مرکز مشاوره است.

طرف قرارداد بودن سازمان ها و شرکت های معتبر کشور با یک مرکز مشاوره روانشناسی

مراکز دولتی و سازمان ها معمولا برای ارتقای سطح مدیریتی و حل مشکلات کارمندان خود از مراکز مشاوره و روانشناسی معتبر بهره می برند و با انها قرارداد می بندند. و از این طریق تا حدود زیادی سلامت روانی و مدیریتی سازمان و کارمندان خود را بیمه می کنند. از انجایی که این قراردادها معمولا هزینه های بالایی را برای شرکت ها و سازمان ها در پی دارند، این شرکت ها در انتخاب مرکز مشاوره روانشناسی مورد نظر، حساسیت ویژه ای قائل می شوند. بنابراین درصورتی که مشاهده کنید یک مرکز مشاوره روانشناسی با سازمان ها و ارگان های زیادی طرف قرارداد است، می توانید تا حد زیادی به اعتبار و سطح بالای آن مرکز مشاوره و روانشناسی اعتماد کنید.

مشاور خوب

مشاوره، مشورت و دریافت کمک اطلاعاتی درباره یک موضوع است که بین مراجع (کمک‌گیرنده) و متخصص (مشاور) انجام می‌گیرد. مشاوره در موضوعات و زمینه‌های مختلف علمی و برای اهداف گوناگون انجام می‌شود که در میان مردم، بیشتر جنبه روان‌شناختی آن (مشاوره روان‌شناسی) معروف است که هدف از آن بهبود وضعیت روحی–روانی و کیفیت ‌بخشی به زندگی مراجع از جهت روانی‌است. مشاور، در مشاوره‌های خانواده، شغلی، تحصیلی و توان ‌بخشی نیز از مهارت‌های روان‌شناختی کمک می‌گیرد . می توان گفت مشاوره، اقدام حمایت‌گرانه بر پایه علوم روان‌شناسی است. مشاور ممکن است به همه نوع مشکلات مراجعان رسیدگی کند و یا صرفا در زمینه های خاصی مانند اعتیاد، اختلالات غذایی و…مشاوره دهد.

وظایف مشاور خوب

 1. ایجاد ارتباطی مبتنی بر اعتماد و احترام با مراجعان و به طور موثر
 2. توافق با مراجعان برای موضوع صحبت در جلسات مشاوره
 3. تشویق مراجعان برای صحبت درباره احساسات شان
 4. گوش دادن دقیق، پرسیدن سوال و درک شرایط و موقعیت مراجعان به منظور ارائه بهترین راهنمایی به آنها
 5. همدلی و همراهی کردن با صحبت های مراجعان و به چالش کشاندن آنها در صورت نیاز
 6. کمک به مراجعان در دیدن چیزها و اتفاقات به صورت واضح تر یا به شکلی متفاوت – زیرا روانشناسان با تئوری ها و علوم این حوزه آشنا هستند و قادر خواهند بود مسائل را از زوایای مختلف بررسی کرده و ذهن مراجعه کننده را به آن معطوف نمایند.
 7. ارجاع مراجعان به منابع کمکی دیگر در صورت نیاز – ارجاع مراجعین به روانپزشکان، روانشناسان یا مشاوران تخصصی همچون مشاوران شغلی یا مشاوران ازدواج از جمله این اقدامات است.
 8. حفظ اسناد محرمانه مراجعین – زیرا مراجعین برای یافتن راهکار مناسب بسیاری از اتفاقات خصوصی زندگی خود را برای مشاور تعریف می کنند و مشاور باید نسبت به آنها حس مسئولیت و رازداری زیادی داشته باشد.
 9. در اکثر موارد مشاور، مشاوره حضوری با مراجعان دارد ولی گاهی نیاز است که با همسران، خانواده و همکاران آنها از طریق تلفن و اینترنت ارتباط برقرار کند.
 10. دارای مجوز رسمی از سازمان روانشناسی و مشاوره ایران

مهارت و توانمندی های مورد نیاز مشاور خوب

 1. توانایی ایجاد اعتماد و احساس راحتی در مراجعان به منظور دریافت اطلاعات مناسب جهت راهنمایی دقیق به آنها
 2. مهارت های ارتباطی قوی مانند گوش دادن و صحبت کردن آرام و موثر و برقراری ارتباط موثر با مراجعه کننده بدون قضاوت و سرزنش و نصحیت نمودن درمانجو
 3. به چالش کشیدن مراجعان در جهتی مثبت – برای اینکه مراجعه کننده در فضایی قرار گیرد که بتواند مشکل و مسئله خود را به خوبی با مشاور درمیان گذارد
 4. صبر، تحمل و حساسیت نسبت به مشکل درمانجو
 5. همدلی و نگرش غیر قضاوتی، دارای روحیه رازداری
 6. توانایی کار با همه افراد با هر پیش زمینه ای
 7. خود آگاهی و توانایی بررسی ارزش ها و تفکرات خودتان به منظور جلوگیری از تاثیر گذاری مراجعین بر افکار و عقاید علمی و اصولی درمانجو
 8. پایبندی به درستی و اصول اخلاقی به منظور ارائه مشاوره به مراجعین بر اساس اصول علمی و اخلاقی و عدم ورود به حریم شخصی و مسایل خصوصی آنها
 9. دید باز و روشن نسبت به فرهنگ ها و منش های مختلف و آماده پذیرش دیدگاه‌ها و افکار و جهان‌بینی‌های مختلف و دارای توانایی درک دیدگاه‌های مختلف و ذهنیت درست برای برقراری ارتباط و همدلی کردن با تک تک افراد
 10. پذیرش بی قید و شرط مراجعه کننده
 11. تسهیل کننده فرایند ارتباطی بین اعضای خانواده
 12. محقق و مرتبط با آخرین اطلاعات روز

1 دیدگاه

 1. میرحمید گفت:

  سلام.
  بنده قبل ازدواج و هینطور ناملایماتی که از کودکی چشیده بودم،به زعم من ساخت یک زندگی خوب و آرام که مالامال از عشق و محبت باشه خاست و خوب بودنم را تنها ملاک آن میدیدم.
  اما بعد متوجه ابعاد بیشتری که وجود دارد و اجتناب ناپذیر، رسیدم و برداشتم از چند نکته ساده به کلی مسائل مرتبط معطوف شد.جالبتر اینکه بعد دنبال کردن تعدادی از این زمینه ها در جهت رفع مشکلات زندگی مشترکم، به این نتیجه رسیدم که اگر اغراق نکنم،دنیایی و وجودی بزرگتر و بینهایت تر از ذهن و رفتارها و …نیست و اصلا برایم قابل تصور نبود و نیست که هر رفتار و حتی اندیشه چه تاثیراتی در چه زمانی وبر روی خود و دیگری خاهد داشت.
  ای کاش به این بعد از زندگی انسانها اهمیت بیشتری داده میشد تا بیش از این برای بنای بهشتمان تعلل و کاهلی نکنیم و کودکان و عزیزانمان در همین بهشت چشم باز کنند و همه با هم از ساختن و استفاده آن لذت و بهره ببریم.
  هر کسی در این کار با نیت خالص و نیک، عملی انجام میدهد همیشه شاد و در پناه حق باشد.انشاالله.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *